Pro Parametric Workshop

סדנת הכשרה למתכננים בסביבה הפרמטרית

 

כללי

סדנה זו הנה הכשרה אינטנסיבית למתכננים מתחום הבניה בסביבת התכנון הפרמטרית.

 

מבנה הסדנה

חמישה ימי ראשון, בין השעות 09:00-18:00. סה"כ 41 שעות לימוד מלאות לא כולל הפסקות.

 

למי מיועדת הסדנה?

כל העוסקים בתחום התכנון בענף הבנייה: אדריכלים, אדריכלי נוף, מתכנני ערים, מעצבי פנים, מהנדסים אזרחיים, הנדסאי בניין ונוף.

 

תוכן הסדנה

במהלך הסדנה יוכשרו המשתתפים לעבודה בשלושה כלים דיגיטליים עיקריים:

  • RHINO 3D גרסה 5

  • GRASSHOPPER, המהווה תוסף בתוך תכנת RHINO 3D

  • KEYSHOT

 

תכלית

  • הכשרת המשתתפים לעבודה בתכנות הנ"ל והטמעתן אל תוך שטף העבודה הקיים של כל משתתף, מתוך כוונה של אינטגרציה של הכלים החדשים עם הישנים.

  • הכשרת אנשי צוות לעבודה בכלים פרמטריים בתוך צוותים ובכך להוסיף יכולת פרקטית נוספת אשר יכולה להועיל וליעל את צורת העבודה הקיימת.

  • מתן כלים לוויזואליזציה הן ברמה המבנית והן ברמה האסתטית של התכנון.

 

מה זה בדיוק תכנון פרמטרי?

הרעיון העיקרי העומד בבסיס תפישת התכנון הפרמטרי, הנו השימוש באלגוריתמים ובנתונים מספריים בכדי לחולל מערכת אשר תניב תוצאה תכנונית. בצורה זו, ניתן להתמקד בתהליך עצמו ולא בתוצר, כאשר זה מהווה את הפלט של המערכת אותה אנו מתכננים. בשנים האחרונות גדל השימוש בכלים פרמטרים בזכות ההפשטה שתפישה זו קיבלה במדיום הדיגיטלי. היום כתיבת אלגוריתמים היא לא נחלתם של המתמטיקאים בלבד - הודות לכלים גרפיים כמו GRASSHOPPER אשר נותנים לנו את היכולת הזו ובנוסף את היכולת לראות את הנוצר בזמן אמת בתכנות כמו RHNIO 3D. השימוש במערכת המקבלת נתונים מצד אחד ופלט גאומטרי מהצד השני, נותנת בידי המתכנן כלים רבי עצמה המאפשרים לבחון באופן ויזואלי במספר אין סופי של תוצאות, טרם קבלת החלטה תכנונית.

 

לו"ז כללי

מפגשים 1 ו-2 התמקדות ב-RHINO 3D.

מפגשים 3 ו-4 התמקדות ב-GRASSHOPPER

מפגש 5 התמקדות ב-KEYSHOT ובניית פרויקט מסכם אישי לסדנה.

 

מה להביא?

מחשב נייד ועליו מותקנת תכנת RHINO 3D גרסה 5 - ניתן להוריד גרסת ניסיון מלאה ל-90 יום כאן.

לאחר התקנת RHINO 3D יש לסגור את התכנה ולהתקין את GRASSHOPPER, להורדת התוסף יש ללחוץ כאן.

 

איפה ומתי?

הסדנה תתקיים ב-זהזהזה גלריה לאדריכלות. (מפה מצורפת בתחילת הדף)

התחלה: ה-31 ליולי. סיום: ה-28 לאוגוסט. 09:00 בבוקר.

בחלל ימצאו שולחנות, כיסאות, נקודות חשמל, WI-FI.

לאורך כל הזמן תעמוד לרשותכם פינת קפה עם מגוון נשנושים.

 

מי המדריך

מעצב יונתן לזובסקי (M.Des), מעצב ומרצה בתחום הפרמטרי. מרצה במכון הטכנולוגי חולון, הפקולטה לעיצוב. בעל תואר ראשון בעיצוב מבנה וסביבה, מכללת שנקר ובעל תואר שני במסלול לעיצוב משולב, מכון טכנולוגי חולון. בשש השנים האחרונות עוסק בייעוץ ותכנון פרמטרי בפרויקטים ציבוריים ובתחומי התשתיות לצד עבודה המוקדשת לפיתוח תחום התכנון והעיצוב הפרמטרי בארץ, הן בפרקטיקה דרך הדרכות במשרדים, והן ברמה האקדמית, דרך הוראה באקדמיה, הפקת ואוצרות תערוכות, ערבי עיון ופעילויות נוספות בתחום. עבודותיו נפרשות על קשת רחבה של שדות וביניהם: אומנות, עיצוב תעשייתי, אדריכלות, תכנון אורבני ועוד. הקו המנחה בעבודותיו הוא השימוש בתפישה הפרמטרית והסתכלות על כל פרויקט דרך מחשבה BOTTOM-UP.

 

הרשמה

יש להירשם מראש עד התאריך ה-17 ביולי, במועד ההרשמה ישולם סכום בגובה 200 ש"ח עליו לא ניתן לקבל החזר. שאר הסכום ישולם ביום הראשון לקורס, בצ'ק לאותו היום או במזומן. חשבונית תומצא לכל משתתף.

 

 

 

 

 

 

לפרטים נוספים:

יונתן: 052-3813045 או בדוא"ל ionathan@paragroup-israel.com